jeanie has logged 34 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★
Edit this entry  
26
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Winchester

Winchester

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
Edit this entry  
14
Whitney

Whitney

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
Edit this entry  
10
Allegiant

Allegiant

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Divergent

Divergent

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★½
Edit this entry  
04
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry