jeanie has logged 17 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Antoine and Colette

Antoine and Colette

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry