• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Flee

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Secret Garden

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★★

  • Tigertail

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½