Sort by

quadrophenia17 has logged 258 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings Collection

The Lord of the Rings Collection

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pope Francis: A Man of His Word

Pope Francis: A Man of His Word

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Whitney

Whitney

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
McQueen

McQueen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
True Grit

True Grit

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Biutiful

Biutiful

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Cronos

Cronos

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sólo con tu pareja

Sólo con tu pareja

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Little Princess

A Little Princess

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mimic

Mimic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
21 Grams

21 Grams

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry