RSS feed for Qualaysia
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Burn the Stage: The Movie

Burn the Stage: The Movie

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Beauty Inside

The Beauty Inside

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Loft

The Loft

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Rent

Rent

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Maybe Tomorrow

Maybe Tomorrow

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Columbus

Columbus

2017
×
★★
Edit this entry  
24
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Maurice

Maurice

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Being 17

Being 17

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sense8: A Christmas Special

Sense8: A Christmas Special

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
Read the review Edit this entry  
22
Boy

Boy

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry