Jordan Beaumont has logged 76 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Midway

Midway

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Oculus: Chapter 3 - The Man with the Plan

Oculus: Chapter 3 - The Man with the Plan

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rabid

Rabid

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wake Up

Wake Up

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Matchstick Men

Matchstick Men

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
White Squall

White Squall

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Harriet

Harriet

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Countdown

Countdown

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Judy

Judy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Monster Trucks

Monster Trucks

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Court Jester

The Court Jester

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Brewster's Millions

Brewster's Millions

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Disappearance of Willie Bingham

The Disappearance of Willie Bingham

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Brood

The Brood

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Stalag 17

Stalag 17

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Court Jester

The Court Jester

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Ultimate Warrior

The Ultimate Warrior

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry