RSS feed for Jordan Beaumont

Jordan Beaumont has logged 88 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wer

Wer

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Project X

Project X

2012
×
Read the review Edit this entry  
30
Yummy

Yummy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Dead of Night

Dead of Night

1974
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Digging Up the Marrow

Digging Up the Marrow

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Defiance

Defiance

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Blob

The Blob

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
She's All That

She's All That

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Bridge at Remagen

The Bridge at Remagen

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Irresistible

Irresistible

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
California Split

California Split

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Murder by Decree

Murder by Decree

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blood Creek

Blood Creek

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Great Waldo Pepper

The Great Waldo Pepper

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Straw Dogs

Straw Dogs

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Lady Bloodfight

Lady Bloodfight

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Saturn 3

Saturn 3

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Hellraiser: Inferno

Hellraiser: Inferno

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Furies

The Furies

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Furie

Furie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Fury

The Fury

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fury

Fury

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Incident

The Incident

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Incident at Loch Ness

Incident at Loch Ness

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Getaway

The Getaway

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Turkey Shoot

Turkey Shoot

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Front Page

The Front Page

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Tunnel

The Tunnel

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Just Before Dawn

Just Before Dawn

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
Read the review Edit this entry