Sort by

Jordan Beaumont has logged 918 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Riddick

Riddick

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Intrusion

Intrusion

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
National Champions

National Champions

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Encounters at the End of the World

Encounters at the End of the World

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Last Looks

Last Looks

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
Read the review Edit this entry  
20
Coma

Coma

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Novice

The Novice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Next Stop, Christmas

Next Stop, Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
'Gator Bait

'Gator Bait

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Meru

Meru

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Crooked House

Crooked House

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Guess Who's Coming to Christmas

Guess Who's Coming to Christmas

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Death Valley

Death Valley

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The Power

The Power

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Headhunters

Headhunters

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bruised

Bruised

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Funeral in Berlin

Funeral in Berlin

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Untitled Horror Movie

Untitled Horror Movie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Trip

The Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Ipcress File

The Ipcress File

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry