Sort by

Jordan Beaumont has logged 87 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Catcalls

Catcalls

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Shakma

Shakma

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Father's Little Dividend

Father's Little Dividend

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Speed 2: Cruise Control

Speed 2: Cruise Control

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Spookies

Spookies

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Trouble with the Curve

Trouble with the Curve

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Box

The Box

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
In Search of Darkness: Part II

In Search of Darkness: Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alligator

Alligator

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Retreat

The Retreat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Grand Piano

Grand Piano

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Seance

Seance

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bullet to the Head

Bullet to the Head

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Box

The Box

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Tailor of Panama

The Tailor of Panama

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Drop

The Drop

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Pit

The Pit

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saw II

Saw II

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Barge People

The Barge People

2018
×
Read the review Edit this entry