Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Edit this entry  
21
Vortex

Vortex

2021
×
Edit this entry  
20
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
½
Edit this entry  
19
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2022
×
★★
Edit this entry  
18
Kronk's New Groove

Kronk's New Groove

2005
×
Edit this entry  
16
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Edit this entry  
07
Glorious

Glorious

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Fall

Fall

2022
×
★½
Edit this entry  
31
Orozco the Embalmer

Orozco the Embalmer

2001
×
★★½
Edit this entry  
29
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Edit this entry  
29
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
Baraka

Baraka

1992
×
★★★½
Edit this entry  
22
Heaven's Gate: The Cult of Cults

Heaven's Gate: The Cult of Cults

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Lost Boys

Lost Boys

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Reindeerspotting: Escape from Santaland

Reindeerspotting: Escape from Santaland

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★
Edit this entry  
13
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★½
Edit this entry  
13
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★
Edit this entry  
13
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
Edit this entry  
09
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
Edit this entry  
05
Love

Love

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
Love

Love

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Incantation

Incantation

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Chernobyl: The Lost Tapes

Chernobyl: The Lost Tapes

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Resolution

Resolution

2012
×
Edit this entry  
07
Death Forest: Forbidden Forest 3

Death Forest: Forbidden Forest 3

2015
×
Edit this entry  
05
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Keep Sweet: Pray and Obey

Keep Sweet: Pray and Obey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Death Forest: Forbidden Forest 2

Death Forest: Forbidden Forest 2

2015
×
Edit this entry  
25
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
Edit this entry  
24
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ruben Brandt, Collector

Ruben Brandt, Collector

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Men

Men

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
Edit this entry  
08
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Look of Silence

The Look of Silence

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★
Edit this entry  
04
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Last Breath

Last Breath

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Zoo

Zoo

2005
×
★★½
Edit this entry