Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Death of Nintendo

Death of Nintendo

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Q: Into the Storm

Q: Into the Storm

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Yin-Yang Master: Dream of Eternity

The Yin-Yang Master: Dream of Eternity

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Carlos

Carlos

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
American Buffalo

American Buffalo

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cold Water

Cold Water

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
La Strada

La Strada

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Paddington

Paddington

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Constantine: City of Demons - The Movie

Constantine: City of Demons - The Movie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Got 2 Believe

Got 2 Believe

2002
×
Read the review Edit this entry  
24
Modest Heroes

Modest Heroes

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Street Fighter

The Street Fighter

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hows of Us

The Hows of Us

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Yellow Rose

Yellow Rose

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Nest

The Nest

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry