Quark has logged 77 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Hero Academia: Two Heroes

My Hero Academia: Two Heroes

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dog Days

Dog Days

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Billie and Emma

Billie and Emma

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Never Tear Us Apart

Never Tear Us Apart

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Killing

Killing

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Aniara

Aniara

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Manta Ray

Manta Ray

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Searching

Searching

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Goyo: The Boy General

Goyo: The Boy General

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gusto Kita with All My Hypothalamus

Gusto Kita with All My Hypothalamus

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Signal Rock

Signal Rock

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Liway

Liway

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Distance

Distance

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
BuyBust

BuyBust

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
The Kid Stays in the Picture

The Kid Stays in the Picture

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sid & Aya: Not a Love Story

Sid & Aya: Not a Love Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry