• Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Get Duked!

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Alone/Together

  • Elise

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Honeyland

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Great Hack

    ★★★½

  • American Factory

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★★★

  • Eerie

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Ang Pangarap Kong Holdap

  • Aquaman

    ★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Ode to Nothing

  • Heaven's Waiting

  • Dog Days

  • Billie and Emma

  • Never Tear Us Apart

  • Constantine: City of Demons - The Movie

    ★★★

  • Killing

    ★★★★

  • Venom

    ★★½

  • Exes Baggage

  • Green Book

    ★★★½

  • The Man Who Feels No Pain

    ★★½

  • Her Smell

    ★★★★

  • High Life

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★½

  • Aniara

    ★★★★

  • Manta Ray

    ★★★½

  • Shadow

    ★★★★

  • Goyo: The Boy General

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Mountain

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Hows of Us

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Modest Heroes

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Signal Rock

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • ML