• Captain America: Civil War

    ★★½

  • The Jungle Book

    ★½

  • My Big Fat Greek Wedding 2

    ★★½

  • Sausage Party

    ½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★½

  • Hail, Caesar!

    ★★½

  • Kung Fu Panda 3

    ★½

  • Gun Self-Defense for Women

    ½

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • Eddie the Eagle

    ★★½

  • Daddy's Home

    ★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

    ½

  • Krampus

    ★½

  • The Good Dinosaur

    ★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★

  • Spectre

    ★★

  • The Peanuts Movie

    ★★★

  • Bridge of Spies

    ★★

  • Don't Hug Me I'm Scared 5

    ★★★

  • The Martian

    ★★★

  • Anomalisa

    ★★★★★

  • Shark Exorcist

    ½

  • Pixels

    ½

  • The Lobster

    ★★★★

  • Minions

    ½

  • Inside Out

    ★★★½

  • Jurassic World

    ★★★

  • The Little Prince

    ★★★

  • Poltergeist

  • Tomorrowland

    ★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • Paul Blart: Mall Cop 2

  • Don't Hug Me I'm Scared 4

    ★★★★

  • Home

  • Cinderella

    ½

  • Cool Cat Saves the Kids

    ½

  • The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

    ★★½

  • Shaun the Sheep Movie

    ★★★

  • The Witch

    ★★★½

  • Annie

  • Ex Machina

    ★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★

  • Into the Woods

    ½

  • Don't Hug Me I'm Scared 3

    ★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★

  • The Boxtrolls

    ★★

  • The Maze Runner

    ★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★

  • Transformers: Age of Extinction

    ½

  • Postman Pat: The Movie

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★½

  • Heaven Is for Real

    ½

  • Muppets Most Wanted

    ★★½

  • Divergent

    ★★½

  • The Mummy Resurrected

    ½

  • Mr. Peabody & Sherman

    ★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★★½

  • The Nut Job

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Don't Hug Me I'm Scared 2: TIME

    ★★★★★

  • Crazy World

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

    ★★★½

  • Frozen

    ★★½

  • Oldboy

    ½