• Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Weekend Away

    ½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Fresh

    ★★★

  • The House

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Love Hard

  • Encanto

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Afterlife of the Party

    ★★

  • He's All That

    ½

  • Boiling Point

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Naomi Osaka

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Passing

    ★★★

  • CODA

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Namaste Wahala

    ★★

  • The Call

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Holidate

    ½

  • Soul

    ★★½

  • Enola Holmes

    ½

  • I Care a Lot

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The Speed Cubers

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • A Whisker Away

    ★★½

  • Spelling the Dream

    ★★½

  • Becoming

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Minari

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Bad Hair

    ★★½

  • His House

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Rocks

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★½