Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★
Edit this entry  
20
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★
Edit this entry  
14
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Amy

Amy

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
CODA

CODA

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
The Piano

The Piano

1993
×
★★★
Edit this entry  
19
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
½
Edit this entry  
16
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
The House

The House

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
The Rachel Divide

The Rachel Divide

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
House

House

1977
×
★★½
Edit this entry  
29
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★½
Edit this entry  
27
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★½
Edit this entry  
24
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Edit this entry  
23
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Edit this entry  
10
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
What If

What If

2013
×
★★½
Edit this entry  
21
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★
Edit this entry  
15
Love Hard

Love Hard

2021
×
Edit this entry  
13
Passing

Passing

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★½
Edit this entry  
25
Chef

Chef

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Dune

Dune

1984
×
★★½
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Swallow

Swallow

2019
×
Edit this entry  
12
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★½
Edit this entry  
21
The Descent

The Descent

2005
×
★★½
Edit this entry  
18
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★
Edit this entry  
12
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★★
Edit this entry