Sort by

lisuhhh simpson has logged 27 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rocky

Rocky

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★½
Edit this entry  
29
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★½
Edit this entry  
23
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Son of the White Mare

Son of the White Mare

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chico & Rita

Chico & Rita

2010
×
★★★
Edit this entry  
13
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Beauty Shop

Beauty Shop

2005
×
★★★
Edit this entry  
12
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pump Up the Volume

Pump Up the Volume

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eating Out 2: Sloppy Seconds

Eating Out 2: Sloppy Seconds

2006
×
★★★
Edit this entry  
10
Eden

Eden

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Field in England

A Field in England

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
Ray

Ray

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Edit this entry