• LuLaRich

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • The Meg

    ★½

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Dirty Computer

    ★★★★★

  • Duck Butter

    ★★★★★

  • Bad Samaritan

    ★★★

  • Truth or Dare

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Winchester

    ★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★★½

  • Tully

    ★★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Colette

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • American Animals

    ★★★

  • Step Sisters

    ★★

  • Insidious: The Last Key

    ½

  • All the Money in the World

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • It

    ★★★★

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • The Glass Castle

    ★★★½

  • Rough Night

    ★★★

  • 47 Meters Down

  • The Beguiled

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Power Rangers

    ★★½

  • The Boss Baby

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • XX

    ★★★★½