Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Annette

Annette

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The King

The King

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Bingo Hell

Bingo Hell

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The House

The House

2022
×
★★
Edit this entry  
18
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
½
Edit this entry  
25
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Rapture

Rapture

1979
×
★★★★
Edit this entry  
01
Dredd

Dredd

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★½
Edit this entry  
25
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Edit this entry  
21
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Edit this entry  
31
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★½
Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Infernal Cauldron

The Infernal Cauldron

1903
×
Edit this entry  
19
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Beneath the Planet of the Apes

Beneath the Planet of the Apes

1970
×
★★★½
Edit this entry  
09
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Titane

Titane

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★
Edit this entry  
07
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Little Girl

Little Girl

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Edit this entry  
05
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Pig

Pig

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
The Blood Spattered Bride

The Blood Spattered Bride

1972
×
★★★½
Edit this entry  
04
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
½
Edit this entry