• The Dark Tower

    ★★

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Arrival

  • Jupiter Ascending

    ★★½

  • Project Almanac

    ½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Interstellar

    ★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★½

  • Spanish Affair

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★

  • The Lego Movie

  • RoboCop

  • The Wolf of Wall Street

  • American Hustle

    ★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★

  • Frozen

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Thor: The Dark World

  • Ender's Game

  • 12 Years a Slave

  • Her

  • The Fifth Estate

  • Rush

    ★★★½

  • Gravity

  • Jobs

  • Elysium

  • The Wolverine

  • Despicable Me 2

  • Man of Steel

  • Monsters University

  • Now You See Me

  • The Hangover Part III

  • The Great Gatsby

  • Star Trek Into Darkness

  • Iron Man 3

  • Oblivion

  • Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

  • Jack Reacher

  • Django Unchained

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★½

  • Life of Pi

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

  • Wreck-It Ralph

  • Skyfall

  • Argo

  • Looper

  • Frankenweenie

  • The Impossible

  • Hotel Transylvania

  • Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

  • The Bourne Legacy

  • The Dark Knight Rises

  • Ted

  • Ice Age: Continental Drift

  • The Amazing Spider-Man

  • Brave

  • The Dictator

  • Men in Black 3

  • The Avengers

  • Unit 7

    ★★½