Sort by

Daniel has logged 196 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★
Edit this entry  
04
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★
Edit this entry  
03
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★
Edit this entry  
02
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
02
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★½
Edit this entry  
27
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
PAW Patrol: The Mighty Movie

PAW Patrol: The Mighty Movie

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Knife

It's a Wonderful Knife

2023
×
★★
Edit this entry  
23
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
Saw

Saw

2003
×
Edit this entry  
21
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Creator

The Creator

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Saw X

Saw X

2023
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Trunk

Trunk

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Edit this entry  
14
Yuki's Sun

Yuki's Sun

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Rhinegold

Rhinegold

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★
Edit this entry  
10
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alien³

Alien³

1992
×
★★½
Edit this entry  
06
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Flash

The Flash

2023
×
★★
Edit this entry  
01
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★½
Edit this entry  
23
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Edit this entry  
22
Flipped

Flipped

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
I’m Not Afraid!

I’m Not Afraid!

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
In Nature

In Nature

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Saw X

Saw X

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★½
Edit this entry  
20
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★½
Edit this entry  
14
Knights of the Zodiac

Knights of the Zodiac

2023
×
★★
Edit this entry  
11
Baskin

Baskin

2015
×
★★½
Edit this entry