Sort by

Brandon has logged 72 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★
Edit this entry  
23
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Jihad for Love

A Jihad for Love

2007
×
Edit this entry  
23
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Brain on Fire

Brain on Fire

2016
×
½
Edit this entry  
22
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Uncle Josh in a Spooky Hotel

Uncle Josh in a Spooky Hotel

1900
×
Edit this entry  
21
Frozen Blood Test

Frozen Blood Test

2015
×
Edit this entry  
21
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
The Blob

The Blob

1958
×
★★
Read prior review Edit this entry  
19
Attack of the 50 Foot Woman

Attack of the 50 Foot Woman

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
I Want What I Want

I Want What I Want

1972
×
½
Edit this entry  
18
The Wasp Woman

The Wasp Woman

1959
×
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
L.A. Zombie

L.A. Zombie

2010
×
Edit this entry  
16
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Barbra Streisand: The Concert

Barbra Streisand: The Concert

1994
×
Edit this entry  
16
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★½
Edit this entry  
15
Grand Hotel

Grand Hotel

1932
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Wild Reeds

Wild Reeds

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Me Him Her

Me Him Her

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Unforgettable

Unforgettable

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bao

Bao

2018
×
Edit this entry  
14
Flaming Creatures

Flaming Creatures

1963
×
Edit this entry  
14
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★
Edit this entry  
13
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pretty Maids All in a Row

Pretty Maids All in a Row

1971
×
½
Edit this entry  
13
Muscle

Muscle

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Angels in America

Angels in America

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
At the Floral Ball

At the Floral Ball

1900
×
Edit this entry  
11
Summer of Love

Summer of Love

1990
×
Edit this entry  
11
Strawberry Shortcut

Strawberry Shortcut

1991
×
Edit this entry  
11
Scenes from the Class Struggle in Beverly Hills

Scenes from the Class Struggle in Beverly Hills

1989
×
★★½
Edit this entry  
10
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Avalanche

Avalanche

1978
×
½
Edit this entry