Sort by

Brandon has logged 64 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Has Anybody Seen My Gal?

Has Anybody Seen My Gal?

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fruition

Fruition

2018
×
Edit this entry  
31
Thou Wast Mild and Lovely

Thou Wast Mild and Lovely

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
30
I'm a Porn Star: Gay 4 Pay

I'm a Porn Star: Gay 4 Pay

2016
×
Edit this entry  
29
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Magnificent Obsession

Magnificent Obsession

1935
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Je, Tu, Il, Elle

Je, Tu, Il, Elle

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ginger & Rosa

Ginger & Rosa

2012
×
Edit this entry  
26
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cabinet of Caligari

The Cabinet of Caligari

1962
×
½
Edit this entry  
26
Wanda

Wanda

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Testament of Orpheus

Testament of Orpheus

1960
×
★★★
Edit this entry  
23
Bad Match

Bad Match

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Le Petit Soldat

Le Petit Soldat

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Werewolf

Werewolf

2016
×
★★½
Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Home from the Gym

Home from the Gym

2014
×
Edit this entry  
17
Lucky Them

Lucky Them

2013
×
★★½
Edit this entry  
17
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★★
Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read prior review Edit this entry  
14
The Odyssey

The Odyssey

2016
×
Read prior review Edit this entry  
14
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
An Early Frost

An Early Frost

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kaboom

Kaboom

2010
×
Read the review Edit this entry  
12
The Gay Shoe Clerk

The Gay Shoe Clerk

1903
×
Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
Read prior review Edit this entry  
12
Electrocuting an Elephant

Electrocuting an Elephant

1903
×
½
Edit this entry  
12
Häxan: Witchcraft Through The Ages

Häxan: Witchcraft Through The Ages

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
He Knows You're Alone

He Knows You're Alone

1980
×
★★
Edit this entry  
10
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
½
Read the review Edit this entry