Sort by

Brandon has logged 34 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
My Hustler

My Hustler

1966
×
Read the review Edit this entry  
30
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Witch Who Came from the Sea

The Witch Who Came from the Sea

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Flora

Flora

1989
×
Edit this entry  
26
One Last Dive

One Last Dive

2013
×
Edit this entry  
23
Spirits of the Dead

Spirits of the Dead

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Toby Dammit

Toby Dammit

1968
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Red Desert

Red Desert

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sydney White

Sydney White

2007
×
★★½
Edit this entry  
18
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Antibirth

Antibirth

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
★★
Edit this entry  
14
The Wild Boys

The Wild Boys

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Wait

The Wait

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boro in the Box

Boro in the Box

2011
×
Read the review Edit this entry  
12
Living Still Life

Living Still Life

2012
×
Edit this entry  
11
Slice

Slice

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
½
Edit this entry  
09
Mademoiselle

Mademoiselle

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Odyssey

The Odyssey

2016
×
Read prior review Edit this entry  
08
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Personal Problems

Personal Problems

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Terrifier

Terrifier

2016
×
★½
Read prior review Edit this entry  
05
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Sisters

Sisters

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry