Sort by

judas fonda has logged 46 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
Edit this entry  
29
The Cabbage-Patch Fairy

The Cabbage-Patch Fairy

1896
×
★★½
Edit this entry  
28
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1897
×
★★★
Edit this entry  
28
The Garden

The Garden

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Harold and Lillian: A Hollywood Love Story

Harold and Lillian: A Hollywood Love Story

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shooting Captured Insurgents

Shooting Captured Insurgents

1898
×
Edit this entry  
26
Baby Blood

Baby Blood

1990
×
★★★★
Edit this entry  
26
Fragment of Seeking

Fragment of Seeking

1947
×
Read the review Edit this entry  
26
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

1942
×
Edit this entry  
25
Heart of a Dog

Heart of a Dog

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Daddy and the Muscle Academy

Daddy and the Muscle Academy

1991
×
Edit this entry  
22
Nitrate Kisses

Nitrate Kisses

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frisk

Frisk

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Cockettes

The Cockettes

2002
×
★★★
Edit this entry  
20
Satanis: The Devil's Mass

Satanis: The Devil's Mass

1970
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Wild, Wild World of Jayne Mansfield

The Wild, Wild World of Jayne Mansfield

1968
×
★½
Edit this entry  
19
LA Plays Itself

LA Plays Itself

1972
×
Edit this entry  
19
Kamikaze Hearts

Kamikaze Hearts

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
November Moon

November Moon

1985
×
Read the review Edit this entry  
18
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fireworks

Fireworks

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Pleasure of Love in Iran

The Pleasure of Love in Iran

1976
×
Edit this entry  
17
Teenage Babylon...

Teenage Babylon...

1989
×
Edit this entry  
17
The Dark Side of Tomorrow

The Dark Side of Tomorrow

1970
×
★½
Edit this entry  
16
THREE MONTHS, AND THEN EIGHT MONTHS

THREE MONTHS, AND THEN EIGHT MONTHS

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
A Gothic Video Introduction by Pierre Emö

A Gothic Video Introduction by Pierre Emö

2019
×
Edit this entry  
12
Adam & Yves

Adam & Yves

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Strike!

Strike!

1961
×
Edit this entry  
08
Relaxer

Relaxer

2018
×
Edit this entry  
08
The Destroying Angel

The Destroying Angel

1976
×
Read the review Edit this entry  
06
Little Children

Little Children

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eat

Eat

2014
×
★★
Edit this entry  
05
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Odyssey

The Odyssey

2016
×
Read the review Edit this entry