Sort by

judas fonda has logged 645 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Not Without My Daughter

Not Without My Daughter

1991
×
★½
Edit this entry  
30
Darling, Do You Love Me?

Darling, Do You Love Me?

1968
×
Edit this entry  
30
Nation

Nation

1992
×
Edit this entry  
30
We Await

We Await

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Madball

Madball

1988
×
Edit this entry  
30
Faust : apparition de Méphistophélès

Faust : apparition de Méphistophélès

1897
×
Edit this entry  
30
In Search of Dracula

In Search of Dracula

1974
×
Edit this entry  
21
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Carol for Another Christmas

Carol for Another Christmas

1964
×
Edit this entry  
16
The Comedy

The Comedy

2012
×
★★½
Edit this entry  
15
Mister America

Mister America

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Frontier(s)

Frontier(s)

2007
×
★★★½
Edit this entry  
14
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★½
Edit this entry  
13
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★
Edit this entry  
12
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Monkey's Paw

The Monkey's Paw

2013
×
Edit this entry  
07
Ariel

Ariel

1988
×
★★★½
Edit this entry  
07
Eat

Eat

1964
×
Edit this entry  
07
Bombshell

Bombshell

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Astronauts

The Astronauts

1959
×
Edit this entry  
05
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Vault of Horror

The Vault of Horror

1973
×
★★★
Edit this entry  
05
Lonesome Cowboys

Lonesome Cowboys

1968
×
★★
Edit this entry  
05
The Dybbuk

The Dybbuk

1960
×
★★½
Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Stigma

Stigma

1977
×
★★★★
Edit this entry  
02
Superdyke

Superdyke

1975
×
Edit this entry  
02
She Done Him Wrong

She Done Him Wrong

1933
×
Edit this entry  
02
The Screaming Woman

The Screaming Woman

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Edit this entry  
30
The Girl from Pussycat

The Girl from Pussycat

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
She Mob

She Mob

1968
×
★★½
Edit this entry  
30
Nimic

Nimic

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Women in Revolt

Women in Revolt

1971
×
Read the review Edit this entry  
29
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
Read the review Edit this entry  
28
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry