• Dune

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • My Valentine

    ★★★★

  • Horse Girl

  • Underwater

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Pure

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★½

  • Green Frontier

    ★★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Silence

  • Us

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Apostle

    ★½

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Cam

    ★★★★

  • Sharp Objects

  • Tau

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★½

  • Unsane

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★★

  • Bright

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Creep 2

    ★★★★

  • Flatliners

    ★★

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • The Cured

    ★★★½

  • The Ritual

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★½

  • The Vault

    ★★★★

  • Temple

    ★½

  • The Glass Castle

    ★★★

  • What Happened to Monday

    ★★★

  • Cat Nation

    ★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★½

  • Wish Upon

    ½

  • 12 Feet Deep

    ★★

  • 47 Meters Down

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★

  • Blame

    ★★★★

  • The Endless

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★★

  • M.F.A.

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • To the Bone

    ★★★

  • Before I Fall

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★½

  • The Void

    ★★

  • Abattoir

    ★★★

  • Buster's Mal Heart

    ★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • The Girl with All the Gifts

    ★★★★★

  • Suicide Squad

  • Blair Witch

    ★★½

  • A Dark Song

    ★★½