kirsten has logged 100 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Auntie Mame

Auntie Mame

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Juniper Tree

The Juniper Tree

1990
×
Read the review Edit this entry  
24
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Temple

Temple

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Houses October Built

The Houses October Built

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shelley

Shelley

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Abattoir

Abattoir

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Europa Report

Europa Report

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Circle

Circle

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Good Neighbor

The Good Neighbor

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
American Fable

American Fable

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
12 Feet Deep

12 Feet Deep

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Void

The Void

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
As You Are

As You Are

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Banshee Chapter

Banshee Chapter

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dig Two Graves

Dig Two Graves

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Returned

The Returned

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pet

Pet

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Den

The Den

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry