kirsten has logged 20 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hush

Hush

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
All the Boys Love Mandy Lane

All the Boys Love Mandy Lane

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sadako vs. Kayako

Sadako vs. Kayako

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Death Bell

Death Bell

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Solaris

Solaris

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Eden

Eden

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry