Sort by

mall 🏳️‍🌈 has logged 239 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
12 Men of Christmas

12 Men of Christmas

2009
×
Read the review Edit this entry  
17
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
12 Dates of Christmas

12 Dates of Christmas

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Men & Chicken

Men & Chicken

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry