RSS feed for Brandon
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★½
Edit this entry  
11
Carambola's Philosophy: In the Right Pocket

Carambola's Philosophy: In the Right Pocket

1975
×
Read the review Edit this entry  
09
Brave

Brave

2012
×
Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Turning Point

The Turning Point

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
LA 92

LA 92

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
City Beneath the Sea

City Beneath the Sea

1971
×
★★
Edit this entry  
08
Room

Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Outland

Outland

1981
×
★★★½
Edit this entry  
07
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Bad News Bears

The Bad News Bears

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Timecop

Timecop

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Virus

Virus

1999
×
★½
Edit this entry  
06
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★
Edit this entry  
05
Somewhere in Time

Somewhere in Time

1980
×
★★½
Edit this entry  
05
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Edit this entry  
05
A Face in the Crowd

A Face in the Crowd

1957
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Falls

The Falls

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Hope Floats

Hope Floats

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Far from Home

Far from Home

1989
×
★★½
Edit this entry  
03
The Jacket

The Jacket

2005
×
★★★
Edit this entry  
02
100%: Julian Edelman

100%: Julian Edelman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Adore

Adore

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
Heat Wave

Heat Wave

2010
×
Read the review Edit this entry  
01
Double Happiness

Double Happiness

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Forever My Girl

Forever My Girl

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Glass

Glass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
A Night to Remember

A Night to Remember

1958
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Man from Earth

The Man from Earth

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Princess from the Moon

Princess from the Moon

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
White Palace

White Palace

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Baron and the Kid

The Baron and the Kid

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Fever Pitch

Fever Pitch

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Daisies

Daisies

1966
×
Edit this entry  
23
Black Moon

Black Moon

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Babel

Babel

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Valkyrie

Valkyrie

2008
×
★★★
Edit this entry