Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spring Awakening: Those You've Known

Spring Awakening: Those You've Known

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Slut

Slut

2014
×
Edit this entry  
02
God Grew Tired of Us

God Grew Tired of Us

2006
×
Edit this entry  
01
Crush

Crush

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★½
Edit this entry  
23
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hop

Hop

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nirvana: Unplugged In New York

Nirvana: Unplugged In New York

1993
×
Read the review Edit this entry  
13
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Oculus

Oculus

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Omen

The Omen

1976
×
★★
Edit this entry  
03
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Edit this entry  
30
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry