Sort by

quinitolobo has logged 317 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jauja

Jauja

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
About Elly

About Elly

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
Xenia

Xenia

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Limelight

Limelight

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
All Yours

All Yours

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Forbidden Room

The Forbidden Room

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Time Out of Mind

Time Out of Mind

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★
Edit this entry  
16
On War

On War

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
James White

James White

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Woman

The Woman

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chi-Raq

Chi-Raq

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Entertainment

Entertainment

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Iris

Iris

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sanjay's Super Team

Sanjay's Super Team

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Iris

Iris

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Connection

The Connection

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
You're Sleeping Nicole

You're Sleeping Nicole

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Gift

The Gift

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Measure of a Man

The Measure of a Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mustang

Mustang

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
In Transit

In Transit

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Frame by Frame

Frame by Frame

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mia madre

Mia madre

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Youth

Youth

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Club

The Club

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Embrace of the Serpent

Embrace of the Serpent

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Love

Love

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry