• 365 Days: This Day

    ½

  • The Northman

    ★★½

  • Better Nate Than Ever

  • Linoleum

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Love and Leashes

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Double Walker

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Baby, Don’t Cry

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • WandaVision

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Shadow in the Cloud

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Texas Trip, A Carnival of Ghosts

  • Hamilton

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★

  • Fried Barry

  • Survival Skills

  • Devs

    ★½

  • 365 Days

    ½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★

  • The Night House

    ★★★

  • Dracula

    ★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★½

  • Star Wars Collection

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Yummy

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★★

  • 1917

    ★★

  • Tiffany Haddish: Black Mitzvah

    ★★★★

  • The Fall

    ★★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • The Mortuary Collection

  • VHYes

  • Saint Maud

    ★★★

  • Audio Guide

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★

  • Joker

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Avengement

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Atlantics

    ★★★

  • The Bob Emergency

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★