quinn 🐨 has logged 16 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Nest

The Nest

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Imposter

The Imposter

2012
×
Read the review Edit this entry  
12
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Flight

Flight

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Inner Workings

Inner Workings

2016
×
★★
Read the review Edit this entry