quinty b has logged 177 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The BFG

The BFG

2016
×
Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
Edie

Edie

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
The King

The King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Dawn Wall

The Dawn Wall

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Wren Boys

Wren Boys

2017
×
Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Scooby-Doo! and the Loch Ness Monster

Scooby-Doo! and the Loch Ness Monster

2004
×
Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Edit this entry  
13
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
20
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Hairspray

Hairspray

2007
×
Read the review Edit this entry  
11
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Robots

Robots

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
Edit this entry  
24
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★½
Edit this entry  
17
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
Edit this entry  
12
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Edit this entry