quinty b has logged 24 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Verde

Verde

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Moment in the Reeds

A Moment in the Reeds

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
Edit this entry  
22
Sing

Sing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Midnight Gang

The Midnight Gang

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Welcome to the Punch

Welcome to the Punch

2013
×
Edit this entry  
16
Vice

Vice

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Africa

Africa

2013
×
Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Colette

Colette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Swimming with Men

Swimming with Men

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Greg Davies: You Magnificent Beast

Greg Davies: You Magnificent Beast

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
The Inbetweeners 2

The Inbetweeners 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
01
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
01
Nanny McPhee

Nanny McPhee

2005
×
Read prior review Edit this entry  
01
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry