• Ammonite

    ★★½

  • Monty Python and the Holy Grail

    ★★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • V for Vendetta

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Rat Race

    ★★★½

  • Hook

    ★★★★★

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Dead Poets Society

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Sky High

    ★★★½

  • Chicken Run

    ★★★★