• Don't Look Up

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Promised Neverland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Vice

    ★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Maniac

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★½

  • Creep 2

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

    ★★★

  • Get Out

    ★★★

  • The Big Sick

  • Moana

    ★★★

  • Split

    ★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★

  • Zootopia

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • Dirty Grandpa

    ½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★½

  • Interstellar

    ★★★

  • Christian Mingle

    ½

  • Gone Girl

    ★★★

  • Nightcrawler

    ★★★

  • It Follows

    ★★★★

  • Creep

    ★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • Boyhood

    ★★★

  • Frank

    ★★★★

  • The Babadook

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • Frozen

    ★★★

  • Her

    ★★★

  • Life of Pi

    ★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★½

  • Seven Psychopaths

    ★★★½