• National Theatre Live: Prima Facie

  • Bullet Train

    ★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • The Man From Toronto

    ★½

  • Spiderhead

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Elvis

    ★★½

  • Jurassic World Dominion

  • Men

    ★★½

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • 365 Days: This Day

  • Metal Lords

    ★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Morbius

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • The Bubble

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★½

  • Brian and Charles

    ★★½

  • Hatching

    ★★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★

  • Resurrection

    ★★★★½

  • Watcher

    ★★½

  • Line Goes Up: The Problem With NFTs

  • Fire of Love

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Death to 2021

    ★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

    ★★★½

  • Salaryman

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • Summer Ghost

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Operation Mincemeat

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • The Afterlight

  • The Phantom of the Open

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★★½

  • Benediction

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • star-crossed: the film

    ★★★½

  • Happening

    ★★★★

  • Sundown

    ★★★½