• Das perfekte Geheimnis

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • The Last Six Degrees of Celebration

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Zoe

    ★★½

  • Upgrade

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Tully

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • The Red Pill

    ★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★½

  • Finding Dory

    ★★

  • The Neon Demon

    ★★★½

  • Hell or High Water

    ★★½

  • The Nice Guys

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★

  • Sausage Party

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • The Martian

    ★★½

  • Room

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Ant-Man

    ★★½

  • Inside Out

    ★★½

  • Sicario

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • Victoria

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★½

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • It Follows

    ★★★★½