• A Perfect Pairing

    ★½

  • Deep Water

    ★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Weekend Away

    ★★

  • The Batman

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★½

  • The Perfect Pairing

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • Death to 2021

    ★½

  • The King's Man

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Munich: The Edge of War

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • Reminiscence

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Every Breath You Take

    ★★½

  • Je suis Karl

    ★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★★

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • Wish Dragon

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • The Dig

    ★★½

  • The Serpent

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • Happiest Season

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Holidate

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Athlete A

    ★★★½

  • A Whisker Away

    ★★½