Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
South Park the Streaming Wars Part 2

South Park the Streaming Wars Part 2

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
South Park the Streaming Wars

South Park the Streaming Wars

2022
×
★★½
Edit this entry  
11
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Daddy Day Camp

Daddy Day Camp

2007
×
★½
Edit this entry  
10
Daddy Day Care

Daddy Day Care

2003
×
★★★
Edit this entry  
09
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
Gulliver's Travels

Gulliver's Travels

2010
×
★★
Edit this entry  
30
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

2008
×
★★★
Edit this entry  
27
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
ABCs of Death 2.5

ABCs of Death 2.5

2016
×
★★
Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Boy Who Cried Werewolf

The Boy Who Cried Werewolf

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★½
Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
06
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Newcomers

The Newcomers

2000
×
Edit this entry  
05
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
★★
Edit this entry  
05
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
02
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Air Buddies

Air Buddies

2006
×
★★½
Edit this entry  
29
Marvel Studios: Assembling a Universe

Marvel Studios: Assembling a Universe

2014
×
★★½
Edit this entry  
29
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
Super Buddies

Super Buddies

2013
×
★★
Edit this entry  
28
Treasure Buddies

Treasure Buddies

2012
×
★½
Edit this entry  
28
Space Buddies

Space Buddies

2009
×
★½
Edit this entry  
26
Snow Buddies

Snow Buddies

2008
×
★★½
Edit this entry  
25
Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin

Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin

1997
×
★★★
Edit this entry  
25
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
★★½
Edit this entry  
24
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★★
Edit this entry  
23
Click

Click

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★
Edit this entry