• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★

  • X

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Scream

    ★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Antlers

    ★★

  • ★★

  • Sing a Bit of Harmony

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Boeing's Fatal Flaw

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★½

  • Mad God

    ★★½

  • Free Guy

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Vortex

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Belle

    ★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Secret Agent Dingledorf and His Trusty Dog Splat

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Fortune Favors Lady Nikuko

    ★★½

  • Pompo the Cinephile

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Box Fort

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Cherry Magic! Thirty Years of Virginity Can Make You a Wizard?!

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Host

    ★★½

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • Variant

    ★★★★

  • Smiling Friends

    ★★★★½

  • Scare Me

    ½

  • Shirobako: The Movie

    ★★★½

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Nine Days

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • 10/31 Part 2

    ★★★

  • Weedjies: Halloweed Night

    ½

  • The Irishman

    ★★★★★