taryn has logged 190 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Underwater

Underwater

2020
×
Edit this entry  
28
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Saint

The Saint

1997
×
★★★
Edit this entry  
16
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★½
Edit this entry  
15
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
Calvary

Calvary

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Edit this entry  
14
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★
Edit this entry  
04
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Jaws

Jaws

1975
×
★★★½
Edit this entry  
24
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Edit this entry  
22
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Edit this entry  
01
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
About Elly

About Elly

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry