taryn has logged 31 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
Edit this entry  
15
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry