zuki has logged 227 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dogma

Dogma

1999
×
Read the review Edit this entry  
17
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Superbad

Superbad

2007
×
Read the review Edit this entry  
10
The Boat That Rocked

The Boat That Rocked

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Here Now

Here Now

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
Party Monster

Party Monster

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Widows

Widows

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
True Romance

True Romance

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Whip It

Whip It

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Se7en

Se7en

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry