zuki has logged 19 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Igby Goes Down

Igby Goes Down

2002
×
Edit this entry  
26
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Carnage: Swallowing the Past

Carnage: Swallowing the Past

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★½
Edit this entry  
08
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry