Sort by

Robert has logged 209 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Prospect

Prospect

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
He Even Has Your Eyes

He Even Has Your Eyes

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shortbus

Shortbus

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Entourage

Entourage

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Family Resemblances

Family Resemblances

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Countess

The Countess

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
French Twist

French Twist

1995
×
Read the review Edit this entry  
05
2 Days in Paris

2 Days in Paris

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Slack Bay

Slack Bay

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Krisha

Krisha

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
La Cage aux Folles

La Cage aux Folles

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The African Doctor

The African Doctor

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Very Bad Things

Very Bad Things

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mad Adventures of Rabbi Jacob

The Mad Adventures of Rabbi Jacob

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spiral

Spiral

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Untamed

The Untamed

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Monsieur Hulot's Holiday

Monsieur Hulot's Holiday

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
La Grande Vadrouille

La Grande Vadrouille

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Revanche

Revanche

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Trip Across Paris

The Trip Across Paris

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Foolish Wives

Foolish Wives

1922
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
À Nous la Liberté

À Nous la Liberté

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Crazy Ray

The Crazy Ray

1924
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Story of a Cheat

The Story of a Cheat

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Boat

The Boat

1921
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Woman

A Woman

1915
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Chappie

Chappie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Split Second

Split Second

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
We Call It Techno!

We Call It Techno!

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Schramm

Schramm

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Heaven Adores You

Heaven Adores You

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stung

Stung

2015
×
★★
Read the review Edit this entry