Sort by

Robert has logged 19 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tokyo-Ga

Tokyo-Ga

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Grandmother

Grandmother

1940
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
I Was Born, But...

I Was Born, But...

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
An Open Secret

An Open Secret

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Good Vibes at the Iowa State Fair

Good Vibes at the Iowa State Fair

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Theresienstadt

Theresienstadt

1944
×
Read the review Edit this entry  
21
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Goddess

The Goddess

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sisters of the Gion

Sisters of the Gion

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ecstasy

Ecstasy

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tokyo Decadence

Tokyo Decadence

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry